طراحی ریسپانسیو (Responsive) به چه معناست؟

قبل از شروع بحث در زمینه مزایای طراحی ریسپانسیو یک سایت باید بدانیم که مفهوم طراحی responsive به چه معناست؟ طراحی responsive به بیان ساده به معنای طراحی یک وب سایت به طوری که طرح آن متناسب با اندازه صفحه نمایش تغییر کند می باشد، سایت های ریسپانسیو در دسکتاپ ها با رزولیشن های مختلف ، گوشی های موبایل ، تبلت ها و دیگر دستگاه ها به درستی نمایش داده شده و تجربه کاربری خوشایندی را برای کاربران به ارمغان می آورند.

چرا طراحی یک سایت به صورت ریسپانسیو از اهمیت خاصی برخوردار است ؟

این روزها وب گردی به سمت و سویی سوق پیدا کرده است که درصد زیادی از افراد برای گشت و گذار در وب سایت ها و فروشگاه های خرید آنلاین از تلفن همراه و تبلت خود استفاده می نمایند. به همین منظور با افزایش آمار تعداد کاربران موبایل، اهمیت طراحی یک سایت به صورت ریسپانسیو دو چندان شده است و بهترین کار این است که تمامی وب سایت ها با دستگاه ها و رزولیشن های مختلف سازگار بوده و بهینه شوند.

تأثیر طراحی ریسپانسیو بر سئوی سایت

یکی از فاکتورهای مهم گوگل در زمینه سئو سایت ، ریسپانسیو بودن آن است. گوگل مدعی است وب سایت هایی که تجربه کاربری خوشایند و محتوای با کیفیتی را برای کاربران در دستگاه ها با رزولوشن ها و ابعاد مختلف فراهم کنند، رتبه بالاتری در نتایج جستجو خواهند داشت.

تجربه کاربری خوب موجب رضایتمندی کاربران

طراحی ریسپانسیو تاثیر به سزایی در رضایت کاربران داشته و در نتیجه رضایتمندی باعث رشد و توسعه کسب و کار شما می گردد.

اسکرول صفحه ، کشیدن و کوچک کردن تصاویر و متن و همچنین زوم کردن صفحه ممکن است برای کاربران آزاردهنده و ناخوشایند باشد همین مسئله باعث خروج کاربر در همان ثانیه های ابتدایی از وب سایت شما می گردد تا در سایت دیگری به دنبال خواسته خود باشد و این یعنی Game Over  شما به سایت رقیب خود در زمینه کسب و کارتان باختید!

اما برعکس در دنیای کسب و کار دیجیتالی امروز اگر بتوانید جایگاهتان را تثبیت نموده و برای کاربران تجربه مثبت و دلنشینی را رقم بزنید احتمالا برگ برنده در دستان شما خواهد بود …

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه پنل کاربریتماس با ما